Oldalak

2012. november 19., hétfő

Az év üzletembere 2012

Az év üzletembere Sándor József, a Fémalk Zrt. vezérigazgatója; a Példakép Lakics László, a Lakics Gépipari Kft. ügyvezetője; a Merész újító Cserpes István, a Cserpes-Sajtműhely Kft. ügyvezetője; a Jövő ígérete pedig Mészáros Gábor, a chocoMe Kft. tulajdonosa lett.

Lakics László, Mészáros Gábor, Sándor József és Cserpes István

"Jóska bátyját" van szerencsém személyesen is ismerni, ő is erdőhorváti származású, mint én. A falu sokat köszönhet neki, nagy adakozó!

Sándor József egy tízmilliárd forintot meghaladó árbevételű cég kizárólagos tulajdonosa. Tevékenységével hozzájárul Magyarország egyik húzóágazata, a járműgyártás fejlődéséhez.

A Fémalk (Fémöntészeti és Alkatrészgyártó) Zrt. jogelődjét Sándor József 1989-ben többedmagával 1,9 millió forintos törzstőkével alapította, és a vállalat az egyik legnagyobb, magyar magántulajdonban lévő nyomásos alumíniumöntödévé nőtte ki magát.


Az Ernst and Young üzleti elismerésének hazai díjazottjait minden évben független bírálóbizottság választja ki. A testületet idén Kovács Árpád, a Költségvetési Tanács elnöke vezette. "A döntésben a díjazott által vezetett társaság eredményei mellett a stratégiai szemlélet, a személyes integritás, a kockázatvállalási hajlandóság, a nemzetközi hatás, valamint az innovációhoz való hozzáállás is fontos szerepet játszik" - sorolták.

Az Ernst and Young 1986-ban Amerikában indította útjára az Entrepreneur Of The Year (EOY) programot, az egyetlen nemzetközi, védjegyoltalommal ellátott üzleti díjat, amely az elismeréshez vezető erőfeszítésekről, kitartásról, hitről, valamint a kimagasló teljesítményt felmutató üzletemberekről szól. 2003 óta Magyarországon is odaítélik a kiemelkedő presztízsű kitüntetést.

A díjat korábban Soós Csaba (2011), Bodrogai Ferenc (2009), Gerendai Károly (2008), Jaksity György (2007), Bojár Gábor (2006), Demján Sándor (2005), Kürti Sándor (2004) és Csányi Sándor (2003) vehette át.






A ChocoMe tulajdonosát is van szerencsém ismerni, nagyszerű amit létrehozott, minden elismerésem. Nem sok példa van erre, hogy valaki alkalmazotti lét után ekkorát alkot. Le a kalappal!

Mészáros Gábor: 
"Óriási élményben volt részem a szombati nap folyamán - mondhatni életem egyik legmeghatározóbb napja volt ez. Idén kilencedik alkalommal, ünnepélyes gálaest keretében adták át az Ernst & Young “Az év üzletembere” díjakat a dunaparti Marriot Hotelben.A Független Bírálóbizottság döntése értelmében 2012-ben én nyertem el az Ernst & Young “Év Üzletembere” verseny “Jövő ígérete” díját. 
Az Ernst & Young világszerte nagy presztízsű üzleti elismerésének hazai díjazottjait minden évben a Független Bírálóbizottság választja ki, nemzetközileg felállított kritériumrendszer alapján. A döntésben a díjazott által vezetett társaság eredményei mellett a stratégiai szemlélet, a személyes integritás, a kockázatvállalási hajlandóság, a nemzetközi hatás, valamint az innovációhoz való hozzáállás is fontos szerepet játszik.

Köszönöm a családomnak és a páromnak is a rengeteg segítséget, a támogatást, a kitartást és türelmet az elmúlt időszakban! 

Ezúttal szeretném megköszönni a bírálóbizottság bizalmát, és a továbbiakban is igyekszem minden téren magatartásommal példát statuálni.
Rendkívül büszke vagyok arra ami velem történt az elmúlt 2.5 évben és nagy örömmel tölt el, amikor azt hallom vissza, hogy a vállalkozásom sikere egyfajta inspirációt nyújt másoknak, erőt gyűjtenek, feltöltődnek a chocoMe sikeréből.

Természetesen a chocoMe sikere nem pusztán az én érdemem, sok ember dolgozik azon nap mint nap, hogy a chocoMe egy meghatározó brand legyen a hazai és a külföldi piacon egyaránt. Mindehhez szükséges volt minden nap az elmúlt időszakban, hogy a csokoládékészítők, a csomagolók, az adminisztrációban segítkező munkatársak, az alvállalkozók és külsős munkatársak (designer és grafikus, IT, marketing, PR, ügyvéd, könyvelő) is a maximalista elvárásaimnak megfelelő munkát tegyenek le az asztalra. 

Köszönöm!"




Megéri keményen dolgozni?

NANÁ!


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése